Červen 2013

Malfoy - žádné místo pro cit (část druhá)

28. června 2013 v 22:45 | Karol
Lepší léto si Draco ani Hermiona nemohli přát. Když Hermiona tenkrát, před měsícem a půl, překročila práh sídla Malfoyů, měla strachem sevřené srdce. V tu chvíli si ani omylem nepomyslela, že pozná Luciuse Malfoye v naprosto odlišném světle. Přátelského a pozorného. Sám Draco poté přiznal, že ho otcovo chování také překvapilo, více to ale s Hermionou neprobírali. Oba byli rádi, že seznámení proběhlo plynule a v klidu. Lucius jejich vztahu zatím nebránil. Měl jedinou podmínku. Nechtěl, aby o Hermioně kdokoliv věděl. Takže se toho pro Draca a Hermionu vlastně moc nezměnilo. Stále se stýkali v utajení před okolním světem.

Překážka osudu (3. Kapitola)

14. června 2013 v 18:29 | Karol
Severus se svižným krokem rozešel dlouhou chodbou, až zmizel ve stínu lesklého brnění, a o pár vteřin později zabočil prudce za roh. Až poté svou chůzi o něco víc zvolnil a vztekle si z tváře odsunul pramen mastných vlasů, který se mu v zápalu rychlé chůze přilepil na tvář. Měl toho akorát tak dost. Většina těch tupých hlav po škole šířila věci, o kterých neměla ani sebemenší zdání. Nesnášel, když byl středem pozornosti a náhle se ze dne na den stal tématem všech bezduchých studentských rozhovorů. Sama Minerva tomu přidala poslední kapku. Ta zatracená ženská neměla sebemenší důvod míchat se do takových věcí. Nikdo k tomu neměl důvod. Nehledě na to, že prohřešek malých prvňáků a ztráta sto osmdesáti bodů ho také pořádně rozmrzela, ač to na sobě nedal znát a tvářil se, že se ho to ani lehce nedotklo. Tak trochu dotklo. Začínal se obávat, že tento školní rok by mohl být jedním z jeho posledních, a tak chtěl vyhrát školní pohár. Navíc rozhodně nestál o výchovné problémy svých studentů, které by musel řešit. Školní pohár chtěl vyhrát pokaždé, i když se neocital v takové situaci, ale teď se k němu upnul mnohem více než normálně. Možná podvědomě doufal, že je to poslední věc, ve které by mohl uspět. Po ztrátě tolika bodů už to ale vypadalo téměř nemožně. Prvňáci. No ovšem, nevychovaní prvňáci.

Malfoy - žádné místo pro cit (část první)

6. června 2013 v 22:58 | Karol
Byl to letní den, střed rozmanitého července, během kterého Británie poznala těžké sucho i nekonečná mračna na obloze. Po večerech venku bouřilo a právě v tu dobu se chlapec s platinovou barvou vlasů obvykle vykrádal z domu a utíkal před svým nalinkovaným životem tam, kde si ho mohl tvořit sám.